Ігри з дітьми

Картинки по запросу вислови про школу

І. «Жуки»

Ось жуки розправили крила і полетіли: «ж-ж-ж». (Діти бігають по кімнаті.)

-        Яку пісеньку співає жук? — запитує дорос­лий.

-        «Ж-ж-ж», — відповідають діти.

-        Давайте скажемо слово «жук» так, щоб по­чути пісеньку — «ж-ж-жук». (Діти охоче повто­рюють слово, «гудять», вслухуються в пісеньку жука.)

-        А давайте послухаємо, чи є пісенька жука в інших словах? Ж-ж-журавель.

-        Є!

-        А в слові нож-ж-жиці? Ж-жайворонок? (Є.)

-        Метелик? Чи співає в цьому слові жук пісеньку? (Ні.)

«З» — політ комара (протягування); «Ж» — шелест листочків; «77» — пихтіння їжака (швидке повторення); «Р» — працює мотор.

ІІ. «Скільки звуків? На якому місці?»

Матеріал: картка із зображенням будинку.

-        Давай будемо шукати звуки. Скажи слово «дім» так, щоб я почула в ньому перший звук. Закриємо першу клітинку фішкою (білою, жовтою).

ІІІ. «Хто уважніший»

-        Тепер я називатиму звук, а ти зніматимеш його зі схеми. Подивимось, який ти уважний.

Прибери, будь ласка, звук «д».

ІV. Вправи на розвиток тонкої моторики руки

та зорово-рухових координацій

1.       Змальовування графічних зразків (геомет­ричних фігур та візерунків різної складності).

2.       Обведення за контуром геометричних фігур різної складності з послідовним збільшенням радіуса обведення (по зовнішньому контуру) або його зменшенням (обведення за внутрішнім контуром).

3.       Вирізання фігури з паперу за контуром (плавно, не відриваючи ножиць від паперу).

4.       Розфарбовування й штрихування (по­трібно цьому заняттю надати загального ігрово­го мотиву, щоб дітям було цікаво).

5.       Різні види зображувальної діяльності (ма­лювання, ліплення, аплікація тощо).

6.       Конструювання та робота з мозаїкою.

7.       Освоєння ремесел (шиття, вишивання, в'я­зання, плетіння, робота з намистом тощо).

V. Ігри та вправи на розвиток великої моторики (сили, спритності, координації рухів)

1.       Ігри з м'ячем (найрізноманітніші).

2.       Ігри з резинкою.

3.       Ігри на зразок «Дзеркала»: дзеркальне ко­піювання поз і рухів ведучого (роль ведучого може бути передана дитині, яка сама придумує рухи).

4.       Ігри типу «Тигр»: влучити в ціль різними предметами (м'ячем, стрілами, кільцями тощо).

5.       Комплекс найрізноманітніших спортив­них ігор та фізичних вправ.

6.       Заняття танцями (або підготовка до них — ритміка).

7.       Аеробіка (виконання фізичних вправ під ритмічну музику).

VІ. «Пантоміма»

Ця гра розвиває уяву й творчі здібності. По­просіть дитину жестами, мімікою, звуками зо­бразити якийсь предмет (потяг, машину, чай­ник, літак) чи якусь дію (малювання, плавання, вмивання).

Якщо з першого разу не виходить, покажіть самі, як це треба робити. Пограйте у «відгадай-ку»: дитина вгадує, що ви зображуєте, а потім навпаки — ви маєте здогадатися, що показує дитина. Намагайтеся придумати кумедні варі­анти.

VІІ.  «Чарівна палітра»

Змішуючи фарби під час малювання, мож­на отримувати різні відтінки кольорів. Дити­на може зобразити небо на світанку за допо­могою синьої та білої фарб. Розмішувати синю фарбу треба на палітрі або тарілці, поступово додаючи білила та наносячи мазки на аркуш паперу. Чим більше відтінків, тим краще. Го­ловне — щоб відтінки змінювалися якомога рівномірніше. Потім можна переходити до інших завдань (відтінки відрізняються за ко­льоровим фоном). Запропонуйте дитині нама­лювати захід сонця (перехід від жовтогарячо­го до червоного).

VІІІ.  «Здогадайся, що приховано»

У цій грі дитина повинна вміти уявляти пред­мети за їх словесним описом та описувати різні предмети.

Заховайте якусь іграшку та опишіть дитині її зовнішній вигляд, наприклад: «Жовтого кольо­ру, дзьоб гострий» (курча). Якщо дитина здогадається, віддайте їй іграшку. Потім дитина хо­ває предмет та описує його. Гру можна урізно­манітнити, ховаючи предмети у «чарівний міше­чок» та пропонуючи дитині, після того як вона відгадає, знайти заданий предмет, намацавши його рукою серед інших.

ІX. « Чого на світі не буває?»

Гра на розвиток уяви, творчого мислення. Запропонуйте дитині намалювати те, чого не буває. Попросіть її розповісти, що вона нама­лювала. Гра пройде веселіше, якщо ви теж візьмете участь у малюванні.

X.  «Назви сусідів»

Гра на розвиток навичок лічби.

У грі можуть брати участь двоє або більше дітей. Гравці стають у коло, один бере м'яч. Він кидає м'яч партнеру, називаючи число від одного до десяти. Той, хто піймав м'яч, повинен назвати сусідні числа (на одне більше та на одне менше від названого. Після цього він називає своє число і кидає м'яч далі).